připojení signalizace na pult centrální ochrany

Pult centralizované ochrany (PCO)

Napojení na PCO a přenos informací probíhá formou předávání dat prostřednictvím digitálních komunikačních formátů, které umožňují přenos plného rozsahu událostí generovaných monitorovacími systémy nebo formou předávání stavových signálů, případně využitím kombinace obou možností.

 

Pult centralizované ochrany poskytuje našim klientům vzdálený dohled nad jejich majetkem pomocí elektronických zabezpečovacích systémů. PCO je specializované pracoviště s 24 hodinovým provozem. Jedná se o pracoviště s přísným režimem dodržování veškerých předpisů pro nakládání s citlivými daty.

 

Pro připojení na PCO je třeba několik kroků:

 1. Mít nainstalované zabezpečovací, požární nebo jiný bezpečnostní systém. 
   
 2. Vybrat jeden z možných způsobů přenosu zpráv z hlídaného objektu na PCO a vybrat některou z nabízených služeb.

 
K PCO je možné se připojit přes tyto komunikační prostředky:

 • Telefonní linkou
 • GSM (mobilní hlasový tarif)
 • GPRS (mobilní datový tarif)
 • Radiovým přenosem v síti PCO
 • Internetem - IP komunikátory

 

Spolupracujeme s těmito agenturami:

 • D.I.Seven - celorepubliková působnost
 • PCO GAMA - Ústí nad Labem a Most

 

Pult centrální ochrany je v podstatě elektronickým systémem ostrahy na dálku.

Napojení na PCO zajišťuje ostrahu objektů a ochranu osob a majetku bez nutnosti fyzické přítomnosti lidské ostrahy v areálu. Tato bezpečnostní služba spočívá ve využití kamer a dalších monitorovacích systémů, přičemž při porušení zabezpečovacích systémů, či při rozeznání nežádoucí situace obsluhou pultu PCO, na místo činu okamžitě vyráží patrola bezpečnostní agentury. Dohledové centrum poskytuje službu PCO na kterémkoliv místě České republiky při splnění podmínky dostupnosti zvolené přenosové cesty.

 

Informace z PCO mohou sloužit například ke kontrole zaměstnanců a jejich docházky, signalizace výpadků elektrické sítě, signalizace havarijních stavů (kouř, únik vody, plynu apod.)